Zápis 84.

2. července 2017 v 19:12 | Já |  Deník
Pro pana Důležitého:

Vím, že má maličkost není dokonalá, ač se to snažím neustále předstírat. Však taky nikdo není dokonalý. Ani Ty. Nebudu se ospravedlňovat, nemám totiž za co. Jsem, kdo jsem. A přece se nebudu omlouvat za to, že se snažím být dobrým člověkem. Sice špatným způsobem, ale sakra, víš, jak je to pro mě těžký? Ty ani netušíš, jak špatná bytost se k Tobě přiblížila. Chci tím říct, že se snažím být dobrým člověkem kvůli Tobě. A Ty mi to budeš vyčítat. Směšné.
Přátelé si pomáhají, jsou tu vzájemně pro sebe, alespoň takto s tím byla moje maličkost seznámena. Byl jsi vůbec někdy mým přítelem? Zřejmě Ti vadí každá drobnost, co jsi kdy pro mě udělal. Zřejmě se moje srdce v Tobě spletlo. A Ty jsi se zřejmě spletl ve mně.
I když to byla nejspíš jen iluze přátelství, nikdo Ti neodpáře to, že jsi mě zachránil. Alespoň částečně. A možná neúmyslně. Vždycky tak budeš mým princem na bílém koni, který mě vysvobodil ze spárů zlého krále a jeho sedmihlavé saně. Ať se stane, co se stane, byl jsi pro mě brzda. V dobrém slova smyslu, brzdil jsi mého vnitřního démona. Nebo spíš démony.
Jen nechápu, co se stalo. Proč mnou najednou tak pohrdáš? Nebo to bylo vždy a to zaslepené dítě to jen nevidělo? Měl jsi mě aspoň maličko rád? Někdy?
Ač se snažím, v lidských emocích se stále moc nevyznám. Neumím se podívat a říct, co kdo cítí, vždyť to neumím ani u sebe, sakra. Nechtěj po mně, aby ze Tvých náznaků moje vědomí poskládalo, co si myslíš, prostě to do háje řekni.
Chybí mi naše rozprávky, chybí mi Tvá objetí, chybí mi, když se směješ mým vtipům. Tolik mi chybíš a přes to Tě musím nechat jít. Tedy spíš já odejdu. Chápej, záleží mi na Tobě, nechci být Tvá osina v zadku. A že jí zřejmě začínám být, možná už jsem.
Nevím, co se stane, až za čtrnáct dní řeknu definitivně arive derči, nevím, jestli Ti budu chybět, ani nevím, jestli udržím svoje děsy pod pokličkou. Je pravda, že poslední dobou se mi to stejně nedaří, vlastně od doby našeho podivně nepřátelského přátelství.
Není to žádné vysvětlení, jen takové mé utřídění. Beztak se tato slova k Tobě nedostanou.... Ale což...
S láskou Tvůj malý Démonek.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama